• TYMPSTAR PRO

  KAPSAMLI TİMPANOMETRE
 • ALLEGRO

  TARAMA TİMPANOMETRESİ
 • GSI 39

  ODYOMETRE VE TİMPANOMETRİ

TİMPANOMETRELER 

Timpanometre cihazları tamamen klinik, tanısal, tarama cihazlarından, el tipi veya taşınabilir cihazlara kadar çeşitlilik göstermektedir. Birden fazla özelliğe sahip kombine cihazları da vardır. Timpanometre cihazları nasıl çalışır? Timpanometre, kulak kanalındaki basınç ile ilişkili olarak akustik impedans veya admitans ölçümü yaparak orta kulak sisteminin akustik özelliklerinin analiz edilmesi için kullanılan bir testtir. Bu test içeriğinde farklı olarak, timpanometri (226 Hz, 678 Hz ve 1 kHz prob ton), Y,B,G İmmitans seçenekleri, akustik refleks testleri (ipsilateral, kontralateral), Refleks Decay, ARLT (Akustik Refleks Latans Testi) , Multi Hz, ETF (Östaki Fonksiyon Testi) (sağlam, perfore ve patulöz) ve Geniş Bant (Wide Band) Timpanometre gibi bir dizi test türü içermektedir.

 

GÜNCEL GSI TİMPANOMETRELERİ

KAPSAMLI TİMPANOMETRE

TYMPSTAR PRO

GSI TympStar Pro™, işitme uzmanlarının ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlayan, kapsamlı orta kulak testi sunar. Dokunmatik ekran aracılığıyla parametreler anında değiştirilebilir ve kolayca sonuçlar yorumlanabilir. Verimlilik ve iş akışını optimize etmek amacıyla özel protokoller yapılandırılabilir. Maksimum verimlilik için birden fazla klinisyenin bulunduğu klinikler için birden fazla protokol oluşturulabilir ve bireysel kullanıcılara atanabilir. Güvenilirlik, çok yönlülük ve testlerde güven, TympStar Pro'nun ayırt edici özellikleridir. Yeniden tasarlanmış timpanometre omuz probu ve dokunmatik ekran, işitme sağlığı uzmanlarının test kulaklarını ve parametrelerini hızlı ve verimli bir şekilde değiştirmelerini kolaylaştırır. TympStar Pro, klinik immitans için altın standart olmaya devam ediyor.

 • TESTTE GÜVENİLİRLİK

  Artefakt içermeyen traseler ile refleks eşik testi sırasında tam güven

 • GÜNLÜK OPERASYONLARI KOLAYLAŞTIRIN

  Tek tuş ile timpanometri, refleks eşiği ve refleks decay testleri gerçekleştirerek kullanıcı tanımlı otomatik sıralama ile zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

 • HER HASTA POPÜLASYONU

  Çoklu impanometre probu ton frekansları, Multi-Hz testi ve koklear implant hastalarının elektrot yerleşiminin doğrulanması için kullanılan ESRT testi ile farklı orta kulak hastalıkları olan hasta popülasyonlarının test edilmesini sağlar

ODYOMETRE VE TİMPANOMETRE

GSI 39

GSI 39™ Auto Tymp, odyometri ve timpanometri testlerini içeren, bugün ve gelecekteki test ihtiyaçlarınızı karşılamaya hazır bir tarama cihazıdır. Timpanometri, akustik refleks ölçümleri ve odyometri testi için beş farklı versiyon sunmaktadır. Her versiyon hızlı, çok yönlü, kullanımı kolay ve kliniğe özgü taleplerinize uyum sağlamaktadır. Test gereksinimleriniz artarsa, opsiyonel özellikleri (kontralateral refleksler, 1000 Hz prob tonu vb.) ekleyebilirsiniz. Standart problarında sadece 226 Hz ölçümleyebilirken ‘Kombo’ prob düzeneği ile 226 Hz ve 1000 Hz aynı anda ölçebilirsiniz. Bebek ve yetişkinler için ekranda seçilebilir normatif aralıklar, sizlere testinizde kılavuzluk ederek daha doğru sonuç vermenizi sağlar

 • ÇOKLU KONFİGÜRASYONLAR

  Beş farklı versiyon ile çeşitli test ihtiyaçlarına uyum sağlayın

 • GÜVENİLİRLİK

  Dayanıklılık için tasarlanmış ürünlerin üretim geçmişi

 • TESTLER SANİYELER SÜRER

  Timpanometre Probu ucu kulak kanalında bir sızdırmazlık sağlandığında timpanometri otomatik olarak başlayacaktır

TARAMA TİMPANOMETRESİ

ALLEGRO

GSI Allegro™, timpanometri ve ipsilateral refleks gerektiren herhangi bir test ortamı için mükemmel bir seçim olan el tipi tarama cihazıdır. Dört düğmeye sahip olan Allegro, hızlı ve güvenilir test yapmanızı sağlar. Cihazın yapılandırılabilir test ayarları, orta kulak durumunun saniyeler içinde otomatik olarak ölçülmesine olanak tanır. Allegro taşınabilir bir şarj yuvası, termal yazıcı ve taşıma çantası içerir.

 • 3 SANİYE İÇİNDE

  Herhangi bir hava kaçağı olmadığı takdirde test hızlıca tamamlanır

 • EĞİTİM KOLAYDIR

  Yeni personel birkaç dakika içinde güvenle test yapmaya başlayabilir

 • HAFİF TASARIM

  Taşıma çantası ile taşıması kolaydır

TİMPANOMETRİ TEMELLERİ

TEMEL TİMPANOMETRİ TESTİ HANGİ BİLGİLERİ İÇERİR?
Timpanometri, orta kulağın akustik ve mekanik fonksiyonunun grafiksel gösterimidir. Temel bir timpanometri testinde, orta kulak basıncı, timpanik membran geçirgenliği ve ipsilateral refleks ölçümünün sonuçlarını içerir. Bu ölçüm sonuçları ise orta kulak basıncının normal olup olmadığı, timpanik membranın geçirgenliği ve ipsilateral refleksin varlığı veya yokluğu hakkında bilgi vermektedir

TİMPANOMETRELER NE TÜR ORTAMLARDA KULLANILIR?
Timpanometreler, her yaştaki hastalarda temel ve ileri düzeyde odyometrik değerlendirmeler yapabilen cihazlardır. Bu cihazlar Kulak Burun Boğaz klinikleri, işitme merkezleri, hastaneler, özel muayenehaneler ve OSGB firmalarında kullanılmaktadır.

TİMPANOMETRİ TESTİNE İHTİYAÇ DUYABİLECEK HASTALARIN YAŞ ARALIĞI NEDİR?
Timpanometri testi, bebeklerden yetişkinlere kadar her yaştan hastaya uygulanabilen bir testidir. Özellikle, bebeklerde ve çocuklarda kulak enfeksiyonlarını ve orta kulakta sıvı birikimini doğrulamak için sıkça kullanılır. Yetişkin hastalarda ise, eksiksiz bir orta kulak değerlendirmesi yapmak için timpanometri gibi testler kullanılır. Bu testler, orta kulak sisteminin akustik, mekanik işlevi ve sinirsel bütünlüğü hakkında bilgi edinmemizi sağlar.

TİMPANOGRAM SİZE HANGİ BİLGİLERİ VERİR?
Timpanogram orta kulağın basınç ve hareketliliği hakkında bilgi veren grafiksel bir gösterimdir. Timpanometri testi, basınç değişikliklerine yanıt olarak timpanik membranın hareketini kaydeder ve bu hareketin grafiksel bir gösterimini olan timpanogram ile sonucu verir. Timpanogramın grafiği, çeşitli basınç seviyelerinde orta kulak hacminin değişimini gösterir ve dört tip timpanogram vardır: Timpanometre tip A, tip B, tip C ve tip As. Her tip timpanogram, farklı orta kulak patolojilerine işaret eder ve farklı tedavi stratejilerinin belirlenmesine yardımcı olur.