• AUDIOSTAR PRO

  KLİNİK ODYOMETRE
 • PELLO

  UYARLANABİLİR ORTA SEVİYE ODYOMETRE
 • GSI AMTAS

  OTOMATİK ODYOMETRİ

ODYOMETRELER

Odyometreler, klinik ihtiyaçlara göre çeşitlilik göstermektedir. GSI, iki kanallı, 1,5 kanallı ve tek kanallı hava iletimli cihazları ile geniş bir ürün portföyü sunmaktadır. Klinik odyometre, tam esneklik sunan çok yönlü bir cihazdır ve her yaştaki hastalarda temel ve ileri düzeyde odyometrik değerlendirmeler yapabilir. Konuşma Testi ve Gürültüde Konuşma Testi, gibi özel entegre testleri içermektedir. Tanısal odyometreler, temel tanısal testleri yapmanıza olanak sağlar bunun yanı sıra opsiyonel test seçenekleri ile cihazınızı yükselterek farklı testleri de aynı cihazda kullanmanıza olanak sağlar. Tarama odyometreleri ise sadece Saf Ses Odyometri testini yapabilmektedir.

 

GÜNCEL GSI ODYOMETRELERİ

KLİNİK ODYOMETRE

AUDIOSTAR PRO

GSI AudioStar Pro her hasta popülasyonunda verimli odyometrik değerlendirmeler yapmak için tasarlanmış çok yönlü iki kanallı bir klinik odyometredir. Bu çok yönlü klinik odyometre, bağımsız olarak kullanılabileceği gibi veri depolama ve elektronik sağlık kaydı uyumluluğu için de bir bilgisayar ile beraber kullanılabilir. Göz yorgunluğunu azaltan büyük ekranından, el ve bilek konforunu en üst düzeye çıkaran ergonomik tasarıma ve seçilen test düğmelerinin etrafındaki ışıklara kadar yoğun çalışan klinisyenler için tasarlandı. Bağımsız bir odyometre olarak sorunsuz veri aktarımı sunan AudioStar Pro, bir ağ arızası veya bilgisayar kilitlenmesi durumunda hasta verileri veya yapmış olduğunuz testi güvende tutar ve test kaldığı yerden devam eder.

 • VERİMLİLİĞİNİZİ ARTIRIN

  Konuşma Testinde otomatik oynatma, ilerletme ve frekans seçimi, klinisyenin verimliğinin artırmasını sağlar

 • BİLİNDİK KONTROL PANELİ

  Bilindik kontrol paneli, sezgisel ekran, her bir düğmeye tek işlevli ön panel gezinme özelliği ile klinisyenler, cihaz ile anında bağlantı kurarak güvenli, hızlı ve doğru bir şekilde test işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlar.

 • TERCİHLERİNİZİ ÖZELLEŞTİRİN

  Yapılandırma Uygulaması aracılığıyla klinik tercihlerini kişiselleştirin

UYARLANABİLİR ORTA SEVİYE ODYOMETRE

PELLO

GSI Pello™, alan tasarrufu yapabilen ve Grason-Stadler tasarıma sahip uyarlanabilir bir odyometredir. Bu cihaz, kolay kullanımı ile küçük veya büyüyen klinikler için mükemmel bir seçimdir. Dört farklı yapılandırma seçeneği, klinik ve hasta ihtiyaçlarını karşılamak için, farklı şekillerde kombine edilmesine ve uyarlanmasına olanak sağlar. Standart Pello odyometresi, temel testleri yapmasının yanı sıra opsiyonel test seçenekleri ile cihazınızı yükselterek farklı testleri de aynı cihazda kullanmanıza olanak sağlar.

 • ÖZELLEŞTİRME PARMAK UÇLARINIZDA

  Yapılandırma Uygulaması ile varsayılan ayarları özelleştirin

 • İHTİYAÇLARINIZA GÖRE UYARLANABİLİR

  Yapılandırma Uygulaması aracılığıyla klinik tercihlerini kişiselleştirin

 • TAKDİR EDEBİLECEĞİNİZ VERİMLİLİK

  GSI, dünya çapında odyometride en kullanıcı dostu ön panel tasarımı olarak kabul edilmektedir

ODYOMETRE VE TİMPANOMETRE

GSI 39

GSI 39™ Auto Tymp, odyometri ve timpanometri testlerini içeren, bugün ve gelecekteki test ihtiyaçlarınızı karşılamaya hazır bir tarama cihazıdır. Timpanometri, akustik refleks ölçümleri ve odyometri testi için beş farklı versiyon sunmaktadır. Her versiyon hızlı, çok yönlü, kullanımı kolay ve kliniğe özgü taleplerinize uyum sağlamaktadır. Test gereksinimleriniz artarsa, opsiyonel özellikleri (kontralateral refleksler, 1000 Hz prob tonu vb.) ekleyebilirsiniz. Standart problarında sadece 226 Hz ölçümleyebilirken ‘Kombo’ prob düzeneği ile 226 Hz ve 1000 Hz aynı anda ölçebilirsiniz. Bebek ve yetişkinler için ekranda seçilebilir normatif aralıklar, sizlere testinizde kılavuzluk ederek daha doğru sonuç vermenizi sağlar

 • ÇOKLU KONFİGÜRASYONLAR

  Beş farklı versiyon ile çeşitli test ihtiyaçlarına uyum sağlayın

 • GÜVENİLİRLİK

  Dayanıklılık için tasarlanmış ürünlerin üretim geçmişi

 • TESTLER SANİYELER SÜRER

  Prob ucu kulak kanalında bir sızdırmazlık sağlandığında timpanometri otomatik olarak başlayacaktır

TARAMA ODYOMETRESİ

GSI 18

GSI 18™, kaliteli ve dayanıklı tasarımı ile her türlü işitme taraması için ideal bir çözümdür. Hastanelerde, özel kliniklerde veya endüstriyel ortamlarda kolayca kullanılabilir. Ergonomik tasarımı testlerin daha kolay ve hızlı yapılmasını sağlar.

Tam frekans aralığı (125 Hz ile 8000 Hz) ve geniş desibel aralığı (0 dB ile 100 dB) ile kapsamlı tarama odyometri sonuçlarına kolayca ulaşılabilir. Ürün, iki transdüser için kalibre edilebilir, test ortamı değişikçe supra-aural ve insert kulaklıklar arasında kolayca geçiş yapılabilir. Basit kullanımı sayesinde tarama testini gerçekleştirmek için gereken eğitim minimum seviyededir.

 • SONUÇLARA GİDEN BİRDEN FAZLA YOL

  Tam frekans ve geniş desibel aralığı ile, basit tarama veya daha kapsamlı tarama odyometri sonuçlarının yanısıra oyun odyometrisi testine de olanak tanır.

 • TAŞINABİLİRLİK SEÇENEĞİ

  Seyahat için mükemmeldir, 5 adet AA pil ile 10 saatlik test gerçekleştirebilir

 • SERBESTÇE GEÇİŞ YAPIN

  Test ortamı değişikçe supra-aural ve insert kulaklıklar arasında kolayca geçiş yapabilir

TARAMA ODYOMETRESİ

GSI AMTAS FLEX

Hastalar, randevuları başlamadan önce, cihaz tarafından doğrulanmış bir işitme testi almak için AMTAS Flex™ kullanabilirler. AMTAS Flex'in kullanımı kolaydır. Test kendi kendine ilerler, böylece hastalar kendileri için uygun olan bir hızda ilerleyebilirler. Hasta, frekans aralığı (250 Hz ile 8000 Hz) ve desibel aralığı (10 dB ile 80 dB) ile tarama ve tanısal odyometri test sonuçlarına kolayca ulaşabilir. Tarama testi sonuçları ‘Geçti’ veya ‘Kaldı (sevk)’ şeklindedir. Patentli kalite göstergeleri temel testin geçerliliğini ve doğruluğunu garanti eder. AMTAS Flex, odyometre gerektirmeden bir tablet bilgisayar aracılığıyla çalıştırılır, bu da onu taşınabilirlik için tercih edilen seçenek haline getirir.

 • BAĞIMSIZ

  Odyometre gerektirmeden bir tablet bilgisayar aracılığıyla çalıştırılır

 • ALTI KALİTE GÖSTERGESİ

  Genel doğruluğun belirlenmesine yardımcı olmak için test sırasında hastanın verdiği yanıtlar hakkında bilgi sağlar

 • PATENTLİ SINIFLANDIRMA

  Odyogramı sınıflandırmak için patentli bir yöntem olan AMCLASS'ı kullanır

OTOMATİK TANISAL ODYOMETRE

GSI AMTAS PRO

AMTAS™, işitme uzmanları tarafından işitme uzmanları için tasarlandı. Bu cihaz, verimliliği artırmak için güvenilir ve doğru bir yöntemle tanısal bir odyometri testi elde etmek için kullanılır. Kliniğe başvuran hastalar AMTAS üzerinden testi yaparken, klinisyen günlük rutinine devam edebilir. Hasta AMTAS™ cihazında odyometri testini tamamladığında, klinisyen sonuçları hasta ile birlikte gözden geçirebilir. AMTAS Pro™, maskeleme ile hava iletimi, kemik iletimi ve konuşma (SRT Vve WRS) testi sunar. Test genellikle yaklaşık 15 dakika sürer. AMTAS™ Klinisyenin testin doğruluğunu yorumlamasına destek olabilmek için, dokuz kalite göstergesi içermektedir. AMTAS™ Pro ile uyumlu bir GSI Odyometre (örneğin: AudiStar Pro veya Pello) cihazına bağlı bir bilgisayar aracılığı ile çalışır.

 • ODYOMETRE CİHAZINIZ İLE BAĞLANTI KURUN

  Uyumlu bir GSI Odyometre cihazına bağlı bir bilgisayar aracılığı ile çalışır

 • DOKUZ KALİTE GÖSTERGESİ

  Klinisyenin testin doğruluğunu yorumlamasına destek olabilmek için, dokuz kalite göstergesi içermektedir

 • PATENTLİ SINIFLANDIRMA

  Odyogramı dört koşula göre sınıflandırmak için patentli bir yöntem olan AMCLASS'ı kullanır

ODYOMETRE TEMELLERİ

ODYOMETRE NEDİR?
Sorusunun cevabı işitme yeteneğini ölçmek ve değerlendirmek için kullanılan bir endüstriyel bir cihaz olması olarak verilebilir. Odyometre, insanların işitme eşiğini, işitme kaybını ve işitme fonksiyonlarını belirlemek için çeşitli test yapılmasını sağlar. Bu testler, sesin farklı frekans ve şiddet seviyelerinde sunulmasıyla gerçekleştirilir. Odyometre cihazı, Odyolog, Odyometrist ve Kulak Burun Boğaz hekimleri tarafından kullanılır. Peki Odyometrist ne demek ve Odyometrist nedir? Odyometrist işitme sağlığı uzmanıdır, hastaların işitme sorunlarını değerlendirir ve işitme testlerini yapar. Bu işitme testleri sonuçları odyogram olarak adlandırılır. Odyometre testi, odyometre testi nedir ve odyometre testi nerede yapılır gibi bir takım sorulara yanıt aranmaktadır fakat odyometre cihazı, odyometri ise yapılan testi ifade etmesi yönünden, doğru ifade edebilmek yanıtı bulmakta önem kazanmaktadır.

ODYOGRAM SİZE HANGİ BİLGİLERİ VERİR?
Odyogram, odyometre cihazı aracılığıyla işitme testi sonuçlarının bir grafiğidir ve işitme kaybının derecesini, tipini ve hangi frekanslarda olduğunu gösterir. İşitme seviyesi ve frekans ölçeğinin kullanıldığı koordinat sistemi içinde çizilir. Odyogram ( odyometre cihaz çıktısı ), işitme kaybının derecesini, tipini ve hangi frekanslarda olduğunu belirleyerek, işitme sağlığı hakkında kapsamlı bir değerlendirme yapılmasını sağlar. Bu değerlendirme, işitme kaybının tedavi edilmesi veya yönetilmesi için önemlidir.

TANISAL VE TARAMA ODYOMETRESİ ARASINDAKİ FARK NEDİR?
Tarama odyometrisi, işitme kaybı taraması yapmak için hızlı ve temel bir testtir. Bu test işitme kaybı olup olmadığını belirlemek için yapılır. Tanısal odyometri ise işitme kaybının nedenini tespit etmek için kullanılır. Bu testte, daha geniş bir frekans ve ses seviyesi aralığı vardır. Ayrıca, bu testte işitme kaybının tipi, derecesi ve işitme sisteminin hangi seviyelerinde oluştuğu hakkında ayrıntılı bilgiler elde edilir.